Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne dezynfekuje przystanki w Lublinie

2020-03-25 14:26 Agnieszka Niećko
MPK dezynfekuje przystanki w Lublinie
Autor: MPK LUBLIN

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne chce zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Lublina i dezynfekuje przystanki. Działania mają pomóc w walce z koronawirusem.

W ostatnich dniach grupa przystankowa lubelskiego MPK dezynfekowała przystanki w centrum miasta, m.in. na Al. Racławickich, Krakowskim Przedmieściu, ul. Lipowej, Królewskiej czy Lubartowskiej.

— Teraz mamy w planach dezynfekować przystanki w bardziej odległych rejonach miasta. Do piątku chcemy zdezynfekować wszystkie przystanki, które znajdują się w granicach administracyjnych Lublina. Jest ich łącznie 780. Grupa przystankowa ubrana jest w specjalne kombinezony, a także używane są specjalne preparaty. Dezynfekowane są słupki, wiaty czy chodniki. — mówi Weronika Opasiak z MPK Lublin.


Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne przypomina, że wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego w związku z obecną sytuacją, wdrożono dezynfekcję wszystkich pojazdów, zawieszono funkcję "ciepłego guzika". Kierowcy zatrzymają się teraz na wszystkich przystankach także tych "na żądanie", a drzwi otwierają się samodzielnie. U kierowców autobusów nie kupimy już bezpośrednio biletów, a w pojazdach zostały wydzielone specjalne strefy buforowe. Przez to pasażerowie nie wejdą przez pierwsze drzwi. To w trosce także o bezpieczeństwo kierowców.