Jak sami zaznaczają - najskuteczniejsza jest metoda tzw. małych kroków.
- Inwestycje wymagają dużych funduszy, więc zgłaszamy dużo niewielkich usprawnień, które razem poprawią sytuację rowerzystów w Lublinie - mówi Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego w Lublinie.
Jednym z efektów są chociażby ogłoszone przez MOSiR przetargi na odnowę alejek. Pojawią się miejsca na ogniska, ławki i stojaki rowerowe.
- Chcemy zdążyć ze wszystkim jeszcze przed wakacjami - zapewnia Miłosz Bednarczyk z MOSiR-u.
- To naprawdę udana współpraca - dodaje Krzysztof Kowalik, który jest autorem jednego z projektów.
Na tym jednak nie koniec. Trwa właśnie nabór pomysłów na kolejne projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Z tej okazji działacze Porozumienia Rowerowego pytają mieszkańców miasta o ich pomysły.
- Chodzi tak naprawdę nie tylko o zapalonych rowerzystów, każdy może mieć dobrą myśl, jak poprawić sytuację cyklistów na ulicach - mówi Krzysztof Kowalik i dodaje: - Służymy pomocą w przygotowaniu projektu, albo sami możemy go zgłosić. To wszystko zależy od pomysłodawcy.
Jak zgłosić się do porozumienia rowerowego?
- Najlepiej na naszym profilu na Facebooku w wiadomości prywatnej lub mailowo. Zapraszamy też na stronę internetową porozumienierowerowe.pl - tłumaczy Kowalik.
Nabór pomysłów w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego trwa do 7 maja, a do wydania na ten cel jest łącznie 12,5 miliona złotych.