Lumina Park w Lublinie

i

Autor: PW Tak było rok temu w Lumina Parku w Lublinie

Lumina Park wraca do Lublina. Wiemy, kiedy otwarcie!

2022-10-11 9:41

Lumina Park w Lublinie także w tym roku otworzy swoje drzwi dla zwiedzających, zabierając ich do „Tajemniczego Ogrodu”. Od kiedy będzie można odwiedzać lubelski park iluminacji? Odpowiedź w naszym artykule!

Pierwszy park iluminacji w Lublinie powstał w ubiegłym roku przy ul. Willowej na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Tysiące ledowych świateł połączone z różnorodnymi dźwiękami zabierały wtedy zwiedzających w „Botaniczną Podróż”. Sukces ubiegłorocznej atrakcji sprawił, że mieszkańcy naszego miasta także w tym roku w sezonie jesienno-zimowym będą mogli odwiedzić lubelski Lumina Park.

Lumina Park w Lublinie. Kiedy otwarcie?

Już wiadomo, że wielki park iluminacji powróci do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie od 10 listopada br. i będzie otwarty do lutego 2023 r. Tym razem na odwiedzających czekać będzie dłuższa niż rok temu trasa zwiedzania, a podczas multimedialnego spaceru zwiedzający będą mogli zapoznać się z ciekawostkami „Tajemniczego Ogrodu”, bo właśnie pod taką nazwą skrywać się będą świetlne atrakcje.

„Podczas wizyty w Lumina Park Lublin, otrzymacie od nas mapy, które nie tylko poprowadzą Was trasą Tajemniczego Ogrodu, lecz również pozwolą odkryć tajemnice niesamowitych roślin, które znajdują się na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS” - zapowiadają organizatorzy.

W trakcie odwiedzin w parku iluminacji dowiedzieć się będzie można m.in. tego, co wspólnego z żywotnikiem olbrzymim ma Van Gogh, które drzewo pachnie ciasteczkami i jakie właściwości ma głóg pośredni. Ponadto, do „Tajemniczego Ogrodu” zawita sztuka. Podczas spaceru uwagę zwiedzających przykuwać będzie instalacja Jarosława Koziary – „Nietoperze” , „Maski abstrakcyjne” i „Życiodajna” Oleny Glinki oraz „Serce” Marthy Mulawy.

Wstęp do Lumina Parku będzie biletowany. Szczegółowe informacje o tegorocznych cenach biletów zostaną podane wkrótce.