Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva / fot. Policja

Lublin: Nastolatek okradł niepełnosprawną kobietę przed kościołem i nie była to jego jedyna kradzież!

2022-01-18 13:23

Policjanci z Lublina zatrzymali osobę, która na początku stycznia ukradła sprzed kościoła przystawkę do wózka inwalidzkiego. Te ułatwiające poruszanie się urządzenie należy do niepełnosprawnej 25-latki która zostawiła je przed wejściem do kościoła, zanim udała się na mszę. Niestety, kiedy wróciła okazało się, że urządzenie "zniknęło".

Okradł niepełnosprawną kobietę

Jak podaje Lubelska policja do kradzieży doszło w pierwszych dniach stycznia w samym centrum Lublina. Niepełnosprawna 25-latka udała się na modlitwę, a przed wejściem do kościoła pozostawiła elektryczną przystawkę do wózka inwalidzkiego. Gdy opuściła kościół okazało się, że urządzenie zostało skradzione. Przystawka do wózka, z którego korzystała kobieta kosztowała ponad 15 tysięcy złotych. O kradzieży poszkodowana kobieta powiadomiła Policję. Już następnego dnia policjanci odnaleźli skradzione mienie. Jak się okazało, nie zostało one sprzedane, a złodziej porzucił lup za śmietnikiem w bramie. Urządzenie zostało sprawdzone przez policjantów i zwrócone właścicielce.

W trakcie śledztwa udało się ustalić sprawcę kradzieży. Okazało się, że złodziejem był 15-letni mieszkaniec Puław. Nieletni chłopak usłyszał zarzuty w tej sprawie i został przesłuchany jako sprawca czynu karalnego. Nie jest to jedyny czyn karalny, za jaki odpowie młody chłopak. Okazało się, że był on poszukiwany także za rozbój z nożem w ręku, który miał miejsce również w Lublinie przy ulicy Zana. Szczegóły rozboju, jakiego dokonał młodociany znajdziecie w naszym wczorajszym artykule. Nieletni amator cudzej własności został umieszczony przez sąd w zamkniętym ośrodku dla nieletnich.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię