Wóz strażacki dachował na poboczu

i

Autor: fot. Policja

Lubelskie: Wóz strażacki dachował na poboczu. Trzech strażaków jest w szpitalu

2021-12-15 15:28

Jak poinformowała lokalna policja o wypadku doszło dzisiaj około godziny 6:40 na drodze wojewódzkiej nr 816 w pobliżu miejscowości Różanka. Jadący na miejsce pożaru wóz strażacki najprawdopodobniej wpadł w poślizg, w wyniku czego dachował i wylądował na poboczu drogi.

Strażacy jechali do pożaru, ale wpadli w poślizg i dachowali

Włączyli sygnalizację i niezwłocznie udali się na miejsce by pomóc mieszkańcom. Niestety sytuacja na lokalnych drogach Lubelszczyzny jest bardzo ciężka. Mgły, opady deszczu i śniegu oraz wieczorne przymrozki powodują, że na drogach tworzy się wyjątkowo niebezpieczna dla kierowców gołoledź. Dla kierowcy cienka warstwa lodu jest nie do odróżnienia od wilgotnej nawierzchni. To prawdopodobnie z tego powodu potężny wóz PSP nagle stracił przyczepność, w wyniku czego dachował w przydrożnym rowie. Do wypadku doszło około godziny 6:40 na drodze wojewódzkiej nr 816 w pobliżu miejscowości Różanka. Na szczęście olbrzymi wóz strażacki nie zmiótł z drogi żadnego innego auta osobowego. W wypadku ucierpieli trzej strażacy, których przetransportowano do szpitala.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!