Tym razem nie chodziło o zdjęcia. 52-latek szukał w rzepaku schronienia

i

Autor: Lubelska Policja

Sezon „rzepiar”

Lubelskie: Tym razem nie chodziło o zdjęcia. 52-latek szukał w rzepaku schronienia

2023-05-26 11:36

Poszukiwany 52-latek za wszelką cenę chciał pozostać na wolności. Mężczyzna przykrył się łodygami i przez kilka godzin siedział ukryty w polu rzepaku. Jednak kryjówka nie była wystarczająco dobra. Kryminalni nie dali za wygraną i wyciągnęli stamtąd mężczyznę. Był poszukiwany listem gończym. Ma do odbycia ponad rok więzienia za groźby karalne.

Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej „poszukiwaczy” z komendy miejskiej w Lublinie.

- Z ustaleń policjantów wynikało, że 52-latek ukrywał się w jednym z opuszczonych gospodarstw w powiecie lubelskim. W trakcie przeszukania posesji policjanci zauważyli w jednym z pomieszczeń tlący się niedopałek papierosa i otwarte okno z wyjściem na pole obsiane rzepakiem – informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Policjanci zaczęli przeszukiwać budynki znajdujące się na posesji. Zauważyli świeżo wydeptane ślady w trawie prowadzące w pobliski rzepak. Funkcjonariusze rozpoczęli dokładnie przeszukać pole.

- Po kilku godzinach poszukiwań i przemierzeniu hektarów pola udało się znaleźć „zgubę”. 52-latek leżał na ziemi zamaskowany łodygami rzepaku. W rozmowie z kryminalnymi przyznał, że nie spodziewał się, że policjanci będą tak wytrwale szukać go w rzepaku – dodaje Gołębiowski.

Mieszkaniec gminy Krzczonów prosto z pola trafił do zakładu karnego. Spędzi tam ponad rok więzienia za groźby karalne.

Zobacz także: Tragiczny wypadek w pow. lubelskim. Starsze małżeństwo zginęło na miejscu