Lubelskie: Tragiczny finał zabawy ze szczeniakami. Trwa zbiórka na leczenie rannego 11-latka

i

Autor: unsplash.com/https://szczytny-cel.pl/

Tragedia

Lubelskie: Tragiczny finał zabawy ze szczeniakami. Trwa zbiórka na leczenie rannego 11-latka

2024-05-24 14:44

Zabawa ze szczeniakami miała fatalny finał dla 11-letniego chłopca. Dziecko zostało bardzo dotkliwie pogryzione przez psy. Teraz trwa zbiórka na jego leczenie.

Do zdarzenia doszło w piątek tydzień temu (17.05). Pod nieobecność właściciela posesji chłopiec wraz z dwiema koleżankami wypuścił kilka owczarków niemieckich. 11-latek wielokrotnie bawił się z półrocznymi szczeniakami i nic nie wskazywało na to co miało się wydarzyć.

Lubelskie. O krok od tragedii! 13-latka potrącona na pasach

Zabawa tego feralnego dnia przyniosła nieoczekiwany obrót i zwierzęta zrobiły się agresywne. Kiedy próbował je odgonić, te zaczęły gryźć chłopca. Jedna z dziewczynek zaalarmowała służby.

Mały Piotruś trafił do szpitala w Hrubieszowie, jednak jego stan okazał się na tyle poważny, że został przetransportowany do szpitala w Lublinie, spędził na stole operacyjnym 4 godziny.

Dalsze leczenie 11-latka będzie jeszcze długo trwało, a rodzina nie ma wystarczających środków na pokrycie kosztów rekonwalescencji chłopca. Dlatego właśnie siostra Piotrka założyła internetową zbiórkę.

- Najbardziej ucierpiały jego uszy, podbrzusze, ręce i nogi. Z Piotrkiem pozostaną nie tylko obrażenia fizyczne. Radosny, lubiący zwierzęta chłopczyk potrzebuje teraz również pomocy psychologicznej – pisze organizatorka zbiórki.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj.

Zobacz także: Noc Muzeów 2024 w Lublinie. Wszędzie stały ogromne kolejki! Zobacz