Lubelskie: To jednak nie były suszone owoce. W ciężarówce z Hiszpanii znaleziono 39 kg narkotyków!

i

Autor: KAS

Szok!

Lubelskie: To jednak nie były suszone owoce. W ciężarówce z Hiszpanii znaleziono 39 kg narkotyków!

2024-03-20 11:29

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, lubelskiej i dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej wykryli przemyt 39 kg marihuany z Hiszpanii do Polski. Narkotyki były ukryte w samochodzie ciężarowym w pudełkach na suszone warzywa.

Rzecznik prasowy CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że marihuana ukryta była wśród środków ochrony roślin. Znalezione 39 kg tego narkotyku. Jego cena w hurcie to ponad 700 tys. zł, a w detalu nawet prawie 2 mln zł.

Policjanci z lubelskiego CBŚP ustalili, że z Hiszpanii do Polski przemycana jest duża ilość marihuany. Jak się okazało, narkotyk został ukryty na naczepie samochodu ciężarowego wśród legalnie przewożonych środków ochrony roślin.

-  W okolicach Jędrzychowic funkcjonariusze KAS i CBŚP zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego, który przewoził towar z Hiszpanii do Polski. Zgodnie z dokumentacją przewoził środki ochrony roślin i suszone warzywa – przekazała rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł. asp. Justyna Pasieczyńska.

Lublin. Protest rolników 20 marca 2024

Podinsp. Jurkiewicz zaznaczyła, że podczas przeszukania funkcjonariusze potwierdzili, że na naczepie ciężarówki były chemikalia roślinne, ale w 8 pudełkach, zamiast suszonych warzyw, ukryto łącznie 39 kilogramów marihuany, z których można by uzyskać około 39 tys. działek dilerskich.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn. Prokurator przedstawił im zarzuty przemytu znacznych ilości narkotyków w postaci 39 kg marihuany.

Za czyny zarzucane podejrzanym grozi kara do 20 lat pozbawienia wolności.

- Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, realną obawę ucieczki podejrzanych oraz grożącą im surową karę prokurator skierował do sądu wnioski o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące – wyjaśniła Prokuratura Krajowa.

Zobacz także: Protest rolników w woj. lubelskim. Mamy zdjęcia!