Lubelskie samorządy dostaną pieniądze na drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Do których trafiły pierwsze środki?

i

Autor: Arkadiusz Więsek Lubelskie samorządy dostaną pieniądze na drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Do których trafiły pierwsze środki?

Dofinansowanie

Lubelskie samorządy dostaną pieniądze na drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Do których trafiły pierwsze środki?

2024-06-25 14:09

- Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych podnosi standard życia mieszkańców terenów wiejskich, zmieniając wizerunek polskiej wsi - mówi Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego. - W tym roku 84 gminy z 213 gmin naszego województwa otrzyma dofinansowanie. Bardzo się cieszę, że możemy wpłynąć na krajobraz podstawowej infrastruktury drogowej.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski z wicemarszałkiem Markiem Wojciechowski wręczyli dziś 26 umów 22 przedstawicielom gmin na łączną kwotę ponad 3,9 mln zł. Te dotacje sprawią, że w regionie powstanie ponad 12,5 km nowych tras. Środki na ten cel pochodzą z dotacji celowej budżetu Województwa Lubelskiego związanej z wyłączeniem gruntów z produkcji rolnej i są przeznaczone na budowę lub przebudowę dróg gminnych, które posłużą m.in. rolnikom do sprawnego dojazdu do swoich pól. 

Zajadał się nimi król Kazimierz, do dzisiaj rządzą w Lublinie

Wśród samorządów, które otrzymały dotację znalazły się m.in. należące do powiatów lubelskiego, kraśnickiego, zamojskiego czy bialskiego. Największa dotacja 240 tysięcy złotych powędrowała do miejscowości Swaty w gminie Ryki, gdzie te środki zostaną wykorzystane do modernizacji jednej z dróg.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Na ten moment czekali wszyscy kibice Motoru Lublin. Ruszyła sprzedaż karnetów