Porozumienie w tej sprawie podpisało dziś Lubelskie Kuratorium Oświaty i I Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.
Promocja szczepień przeciw COVID-19 obejmie uczniów placówek oświatowych województwa lubelskiego.
Szczepienia w tej grupie wiekowej są istotne nie tylko z uwagi na profilaktykę zdrowia młodzieży, ale i kontakt dzieci z rodzicami i dziadkami. Wpływają więc na całą populację.
- Współpraca kuratorium i szpitala da możliwość prowadzenia działań informacyjnych na terenie szkół oraz dotarcie z merytorycznym przekazem do rodziców naszych uczniów. Przyczyni się do szybkiego powrotu do tak oczekiwanej przez wszystkich „normalności” – podkreślali podczas dzisiejszego spotkania Teresa Misiuk, lubelska kuratorium oświaty oraz płk dr Aleksander Michalski, komendant szpitala.
Spada zainteresowanie szczepieniami
Przygotowywana akcja jest potrzebna, bo zainteresowanie szczepieniami spada, także wśród młodych spada.
- Początkowo szczepienia cieszyły się sporym zainteresowaniem, teraz dostrzegamy wyraźny spadek. Jako kuratorium, chcemy wraz z kadrami medycznymi zrobić wszystko, aby móc zapewnić młodzieży bezpieczny wypoczynek wakacyjny - mówi nam Jolanta Misiak, dyrektorka Wydziału Pragmatyki Zawodowej i Analiz Kuratorium Oświaty w Lublinie
Kampania zakłada spotkania online i bezpośrednie konsultacje rodziców z medykami na temat szczepień.
Przypomnijmy, że od 17 maja trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Niewykluczone, że wkrótce ruszą zapisy na szczepienia dzieci od 12 do 15 roku życia.
Według danych Systemu Informacji Oświatowej, w szkołach województwa lubelskiego uczy się prawie 19 tys. 16-latków i ponad 19 tys. 17-latków.