z kroniki policyjnej

Lubelskie: Piesek był w fatalnym stanie! Właściciel odpowie za zaniedbanie pupila

2024-05-28 12:40

Zgłoszenie o zaniedbanym psie trzymanym na jednej z posesji otrzymali hrubieszowscy policjanci. Razem z pracownicą stowarzyszenia na rzecz pomocy zwierzętom pojechali pod wskazany adres. Informacja się potwierdziła.

W ubiegłym tygodniu do dyżurnego komendy w Hrubieszowie zadzwonił pracownik stowarzyszenia na rzecz pomocy zwierzętom. Poinformował, że otrzymał zgłoszenie o przetrzymywaniu psa w nienależytych warunkach przez jednego z właścicieli posesji.

Pracownica fundacji, wspierana przez policyjną asystę, pojechała pod wskazany adres, aby sprawdzić warunki, w jakich żyje zwierzę.

- Na posesji znajdował się pies rasy mieszanej o niewielkiej budowie ciała. Zwierzę znajdowało się w stanie wyraźnego zaniedbania. Jego sierść była brudna i pozlepiana na całym ciele. Dodatkowo zwierzę nie posiadało obowiązkowych szczepień – informuje nadkom. Elżbieta Błaziak z hrubieszowskiej policji.

Basia zginęła, jej pies przeżył

W związku z faktem zaniedbania zwierzęcia pies został odebrany właścicielowi.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pies uzyskał bezpieczne schronienie oraz niezbędną opiekę weterynaryjną. 50-letni właściciel zwierzęcia musi teraz liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego postępowania.

Zobacz także: Lubelskie: Sarna utknęła w barierce. Na pomoc ruszyli strażacy!