TRAGICZNY WYPADEK

Lubelskie: Koszmarny wypadek. Auto roztrzaskało się na drzewie. Jedna osoba nie żyje

2024-02-06 8:02

Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było przyczyną tragicznego wypadku, do jakiego doszło w Zrąbie w powiecie zamojskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 18-latek kierujący autem wpadł w poślizg na zakręcie i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia zginęła pasażerka, a dwie osoby przebywają w szpitalu, z czego jedna jest w bardzo ciężkim stanie.

O zdarzeniu poinformowała PAP asp. szt. Katarzyna Szewczuk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Do wypadku doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Zrąb na drodze wojewódzkiej nr 843 między Chełmem a Zamościem.

Kierujący citroenem 18-latek na łuku drogi najprawdopodobniej wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył w drzewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie dostosował prędkości do warunków drogowych, bo w tym czasie nawierzchnia była śliska, padał deszcz” – przekazała policjantka.

Lubelskie. Dwa potrącenia na tym samym skrzyżowaniu. Nagranie ku przestrodze

Oprócz kierującego samochodem podróżowały dwie osoby: 56-latka i 64-latek z gminy Skierbieszów.

„Niestety pasażerka zmarła po przetransportowaniu do szpitala. Mężczyzna jest również w poważnym stanie” – dodała.

18-letni kierowca również trafił do szpitala. Był trzeźwy. W miejscu zdarzenia droga była zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy przez Skierbieszów – Łaziska – Dębowiec.

Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności wypadku.