Lubelskie: 17 litrów wódki i kilkaset paczek papierosów na własny użytek? Tak twierdzi 58-latka

i

Autor: Lubelska Policja

Lubelskie: 17 litrów wódki i kilkaset paczek papierosów na własny użytek? Tak twierdzi 58-latka

2022-10-21 9:39

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu. Podczas przeszukania zabezpieczyli u 58-latki aparaturę do destylacji alkoholu, „zacier” oraz gotowy już produkt.

Funkcjonariusze weszli na jedną z posesji w gminie Kodeń.

- Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkująca ją 58-latka produkuje alkohol bez wymaganego zezwolenia. Na miejscu potwierdzili posiadane informacje – informuje kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP Biała Podlaska.

Podczas przeszukania zarówno w domu jak też na terenie posesji 58-latki funkcjonariusze ujawnili aparaturę służącą do produkcji alkoholu etylowego, kilkanaście litrów tak zwanego „zacieru” oraz gotowy już produkt. W trakcie rozmowy z policjantami 58-latka oświadczyła, że ujawniona aparatura służyła jej jedynie na własny użytek.

Dodatkowo w trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili na posesji 17-litrów wódki oraz kilkaset paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Kobieta będzie tez musiała pożegnać się z zabezpieczonym sprzętem i wyprodukowanym alkoholem. 58-latka będzie również odpowiadała za wykroczenie skarbowe.

Lubelskie. Posłuchajcie koncertu pijanego traktorzysty