Wyjazdy na targi poza walorami turystycznymi i medalogennymi mają jeszcze jedną ważną zaletę, na którą zwraca uwagę prof. Zbigniew Pater, rektor Politechniki Lubelskiej.
– Głównym celem targów jest promocja i sprzedaż nowych technologii. Oczywiście ważna jest możliwość zdobycia medali i nagród, ale chyba istotniejszą kwestią jest udział w panelach dyskusyjnych i spotkaniach, gdzie można nawiązać kontakty z azjatyckimi producentami, inwestorami oraz podmiotami zainteresowanymi współpracą – twierdzi.
Jak przekazuje Politechnika, jej rozwiązania wpadły w oko sporej liczbie zwiedzających, ale także przedstawicieli_przedstawicielek firm. Zespół oddelegowany do udziału w targach odpowiadał na szczegółowe pytania o działanie wynalazków i możliwości ich wykorzystania na rynku innowacji. Odwiedził Międzynarodową Wystawę Innowacyjnych Technlogii i Rozwiązań w Bangkoku w Tajlandii, Międzynarodową Wystawę Wynalazków India International and Innovation Expo w Indiach i International Invention and Design Expo w Kaohsiung w Tajwanie.
Ekipa Politechniki Lubelskiej zgarnęła złote medale za:
- „Urządzenie i sposób zabezpieczania antykradzieżowego, zwłaszcza motocykli”; autorzy: Mateusz Paszko, Grzegorz Barański, Krystian Łygas (Tajlandia),
- „Kształtownik z materiału mineralno-polimerowego i sposób jego wytwarzania”; autorzy: Tomasz Garbacz, Tomasz Klepka, Łukasz Garbacz (Indie),
- „Sposób mieszania tworzywa polimerowego”; autorzy: Tomasz Klepka, Tomasz Garbacz, Sebastian Białasz (Indie),
- Tomasz Klepka, Filip Longwic, Sebastian Białasz za „Urządzenie i sposób wytwarzania elementów kształtowych” (Tajwan)
- Tomasz Garbacz, Tomasz Klepka, Aneta Tor-Świątek za „Rurę wielowarstwową transmisyjną i sposób jej wytwarzania” (Tajwan)
Srebrne medale:
- „Urządzenie do kształtowania wyrobów cienkościennych”; autorzy: Janusz Tomczak, Tomasz Bulzak, Zbigniew Pater, Andrzej Gontarz, Konrad Lis (Tajlandia),
- „Transformator z magazynem bezwładnościowym i sposób jego sterowania”; autorzy: Dariusz Zieliński, Karol Fatyga, Bartłomiej Stefańczak, Łukasz Kwaśny (Tajlandia).
Brązowe:
- „Urządzenie do kaskadowego mieszania”; autorzy: Tomasz Klepka, Tomasz Garbacz, Aneta Tor-Świątek, Sebastian Białasz (Tajlandia),
- „Sposób wytwarzania kompozycji polimerowej bidegradowalnej”; autorzy: Aneta Tor-Świątek, Tomasz Klepka, Tomasz Garbacz (Tajlandia).
Nagrody specjalne:
- Fundacji Innowacji z Arabii Saudyjskiej dla Janusza Tomczaka, Tomasza Bulzaka, Zbigniewa Patera, Andrzeja Gontarza, Konrada Lisa za „Urządzenie do kształtowania wyrobów cienkościennych” (Tajlandia),
- Stowarzyszenia Wynalazców w Zagrzebiu dla Mateusza Paszko, Grzegorza Barańskiego, Krystiana Łygasa za „Urządzenie i sposób zabezpieczania antykradzieżowego, zwłaszcza motocykli” (Tajlandia)
- Światowego Stowarzyszenia Wynalazców i Własności Intelektualnej dla Dariusza Zielińskiego, Karola Fatygi, Bartłomieja Stefańczaka, Łukasza Kwaśnego za „Transformator z magazynem bezwładnościowym i sposób jego sterowania” (Tajlandia).