– Zaktualizowane informacje posłużyły następnie do opracowania projektu operatu opisowo-kartograficznego, który teraz wykładamy do wglądu publicznego – mówi Artur Szymczyk, wiceprezydent Lublina ds. inwestycji i remontów.
Lublinianie będą mogli zapoznać się z dokumentami od 6 do 24 marca, od 8.00 do 15.00, w lubelskim ratuszu przy ul. Wieniawskiej 14, na 12 piętrze. Projekt będzie też udostępniony w Systemie Informacji Przestrzennej Miasta Lublina: Mapy 2d.
Przypomnijmy, że objęta modernizacją powierzchnia Lublina dotyczyła wybranych nieruchomości spośród łącznie ponad 14,7 tys. ha terenów zabudowanych i zurbanizowanych, użytków rolnych i terenów zadrzewionych i zakrzewionych.
Jak informują urzędnicy, aktualizacja obejmowała przede wszystkim tereny gospodarcze, mieszkania jednorodzinne i rolnicze. Nie stwierdzono zmian na terenie osiedli mieszkaniowych zabudowanych blokami.
Geodeci zmierzyli w terenie konkretne, wyselekcjonowane na podstawie ortofotomapy miejsca, zaś zaktualizowane informacje posłużyły następnie do wyłożonego obecnie opracowania opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków.
– Dane geodezyjne, które są w nim zawarte obejmują m.in. informacje o arkuszach, obrębach i numerach geodezyjnych działek, o granicach działek, punktach adresowych, ulicach, rodzaju użytków gruntowych i własności gruntów. Oprócz tego zawierają dane o budynkach, m.in. ich adres, funkcje, liczbę kondygnacji oraz rok budowy lub modernizacji – wylicza Joanna Stryczewska z lubelskiego ratusza.
Urząd rozpatrzy zgłoszone uwagi (przyjęte lub odrzucone), a następnie dane z opracowania opisowo-kartograficznego znajdą się w bazie danych ewidencji gruntów i budynków. Informacja na temat szczegółowej procedury postępowania w tym zakresie dostępna jest pod linkiem w BIP.