Festiwal Gier 3k6 już za niecały miesiąc. Zobacz co w programie

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/tookapic

festiwal gier planszowych

Festiwal Gier 3k6 już za niecały miesiąc. Zobacz co w programie

2023-03-31 14:06

Setki gier planszowych, najlepsi mistrzowie RPG, a także niesamowici goście i prelegenci. Za niecały miesiąc w Lublinie odbędzie się jedyny w swoim rodzaju Festiwal Gier 3k6. Będzie to raj na ziemi dla fanów planszówek, ale wydarzenie skierowane jest do wszystkich, nie tylko tych którzy grają na co dzień, ale także do tych, którzy planszówki dopiero chcą poznać.

- Podczas festiwalu będzie dostępna strefa dla dzieci, będą prelekcje i wykłady gości, a także co najmniej 13 turniejów - mówi Antoni Merkun, współorganizator wydarzenia. - Mogę zdradzić, że odbędzie się Puchar Lubelszczyzny w Neuroshimę Hex oraz turnieje. Dodatkowo będziemy mieli Strefę Prototypów, gdzie chętni zaprezentują swoje przyszłe gry. Na festiwalu pojawią się goście, wśród których są blogerzy, influencerzy planszówkowi, czy twórcy gier. Między innymi Michel "Leviathan" Sorbet znany z kanału YouTube Wojennik TV, Michał Sieńko twórca gry "Historia Lublina" i kilka innych tytułów, czy Ewa Graniak-Wosinek, autorka projektu Baba Jaga gra i czyta. Pojawi się też między innymi Artur Szyndler wraz z synem. Dodam, że to tylko przykłady, nie wszyscy goście są jeszcze ogłoszeni.

Dodatkowo odbędzie się Szkolna Liga Planszówkowa.

- To inicjatywa, którą tworzymy wspólnie z Wydawnictwem Nasza Księgarnia. Zgłaszać się do niej mogą zainteresowane szkoły z Lubelszczyzny, które otrzymają pokazowe egzemplarze gier, a następnie zorganizują w nie turnieje - dodaje Merkun. - Zwycięzcy wewnętrznych rozgrywek zostaną zaproszeni na finał, który odbędzie się podczas 3k6 Festiwalu Gier, a wygrany zdobędzie nie tylko nagrody indywidualne, ale też zestaw gier dla szkoły, którą reprezentuje. W Lidze mamy trzy kategorie: klasy 1-3, klasy 4-8 oraz uczniowie szkół średnich.

Festiwal Gier 3k6 odbędzie się 22 i 23 kwietnia w hali Targów Lublin. Szczegóły wydarzenia znajdziecie na Facebooku.​