Dzieci bawiły się naładowaną bronią. 6-latek z raną postrzałową szyi trafił do szpitala

2020-07-13 21:21 Sylwia Sitka-Czerniak
Dzieci bawiły się naładowaną bronią. 6-latek z raną postrzałową szyi trafił do szpitala
Autor: KWP Lublin Dzieci bawiły się naładowaną bronią. 6-latek z raną postrzałową szyi trafił do szpitala

Do tragicznego finału zabawy doszło w gminie Poniatowa. W trakcie zabawy, 6-letni chłopiec został postrzelony z wiatrówki przez swojego rówieśnika. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala. Jak ustaliła policja, broń należała do 67-letniego mężczyzny, do którego chłopiec przyszedł z babcią w odwiedziny.

Zdarzenie miało miejsce w trakcie zabawy dwóch 6-latków, którzy przebywali w domu 67-letniego mężczyzny. Chłopcy bawiąc się w pokoju zauważyli pozostawioną przez mężczyznę wiatrówkę. Okazało się, że broń była naładowana i odbezpieczona. W pewnym momencie jeden z chłopców pociągnął za spust, w wyniku czego kolega został postrzelony w szyję. Dziecko natychmiast trafiło do szpitala.

Przeczytaj także: Brzeziny: Matka POSTRZELIŁA 4-letnią Zosię. Sama jest w ciąży [NOWE FAKTY]

Jak ustalili policjanci, w trakcie zdarzenia, ranny chłopiec przebywał pod opieką swojej babci, która przyszła w odwiedziny do znajomego 67-latka. Właściciel broni, jak i babcia dziecka, byli trzeźwi.

Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli wiatrówkę, z której padł strzał. 67-letni mężczyzna odpowie za przechowywanie broni w sposób umożliwiający dostęp do niej osobom nieuprawnionym, a przez to narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Strzelanina w Haanau. Wielu zabitych i rannych.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.