Aktywnie w Krainie Lessowych Wąwozów. Czyli wyjątkowa kąpiel pod Nałęczowem

i

Autor: facebook/ Las Przygodas Aktywnie w Krainie Lessowych Wąwozów. Czyli wyjątkowa kąpiel pod Nałęczowem

Wypoczynek

Aktywnie w Krainie Lessowych Wąwozów. Czyli wyjątkowa kąpiel pod Nałęczowem

2024-06-19 17:12

- Kąpiel leśna, to nie jest dosłownie kąpiel w wodzie, a takie zanurzenie się w atmosferze lasu - mówi Łukasz Matras z zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Kraina Lessowych Wąwozów. - Oznacza to spędzanie czasu w lecie, słuchanie szumu liści, wdychanie zapachu drzew. Chodzi o takie pełne skupienie na otoczeniu i relaks.

- Mamy tutaj piękne tereny przyrodnicze, gdzie chcielibyśmy zaprosić różnych gości z okolic, czyturystów. Odbędą się dwa wydarzenia. O dziesiątej zaczniemy od Nordic Walking, zajęcia teoretyczne pod okiem instruktora oraz spacer pod kierunkiem instruktorów w te tereny, które okalają Nałęczów i piękne wąwozy. Drugim wydarzeniem będzie wędrówka przyrodnicza z elementami kąpieli leśnej, czyli Shinrin Yoku i tutaj w programie będzie prezentacja potencjału wędrówek przyrodniczych. Chcemy pokazać turystom, że jest tu pięknie i warto odwiedzać nasze lessowe wąwozy. Zapraszamy wszystkich. Miejsc parkingowych w Nałęczowie jest dosyć sporo, baza noclegowa też jest dosyć duża, więc na pewno jeżeli przyjadą to znajdą miejsce. - dodaje Łukasz Matras.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

- Shirin-yoku pochodzi z Japonii, a dosłownie oznacza zanurzenie w lesie. Już w latach 80. XX wieku japońskie Ministerstwo Leśnictwa promowało tę praktykę jako sposób na poprawę samopoczucia. Shirin-yoku polega na świadomym przebywaniu w naturalnym środowisku, aby czerpać z niego korzyści zdrowotne, by odpocząć - tłumaczy Matras.

Wydarzenie "Aktywnie w Krainie Lessowych Wąwozów" odbędzie się 22 i 23 czerwca. Rozpocznie się "Powitaniem Lata" o godzinie 15 przy Kąpielisku w Poniatowej. Pełen harmonogram i link do zapisu znajdziecie tutaj.

Zobacz także naszą galerię zdjęć:  Euro 2024. Strefa Kibica w Lublinie