Jezioro w woj. lubelskim

i

Autor: PW

PODRÓŻE

5 najpiękniejszych jezior, nad które dojedziesz z Lublina w mniej niż godzinę! Koniecznie je odwiedź

2024-05-29 16:19

Na Lubelszczyźnie jest wiele miejsc, w których można wypocząć nad wodą. W tym artykule zaprezentujemy wam listę 5 lubelskich jezior, do których trasa z Lublina liczy nie więcej niż 50 km. A to oznacza jedno: dojedziecie tam w mniej niż godzinę!

Spis treści

  1. Jezioro Łukcze
  2. Jezioro Piaseczno
  3. Jezioro Krasne
  4. Jezioro Rogóźno
  5. Jezioro Firlej

Nie trzeba jechać na Mazury, by móc zachwycić się pięknem jezior! W województwie lubelskim znajdziecie wiele zbiorników wodnych, które z pewnością ujmą was swoim urokiem. W okresie wiosennym i wakacyjnym szczególnie popularne są jeziora zlokalizowane na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Co więcej, zgodnie z rankingiem magazynu National Geographic, to właśnie na Lubelszczyźnie znajduje się jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce! Jeśli zastanawiacie się, gdzie warto się na tegoroczną majówkę w woj. lubelskim, to poniżej prezentujemy wam listę 5 jezior w woj. lubelskim, które od Lublina dzieli nie więcej niż 50 km!

Jezioro Łukcze

Jezioro Łukcze – jest oddalone od Lublina o około 40 km. Jest położone we wsi Rogóźno na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, a jego głębokość sięga maksymalnie 9 m. Przy tym jeziorze znajdziecie piaszczyste plaże i infrastrukturę turystyczną.

Jare Gody w Lublinie. Pożegnali zimę słowiańskim topieniem marzanny

Jezioro Piaseczno

Jezioro Piaseczno – to jedno z najczystszych jezior w naszym regionie. Leży na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim (odległość od Lublina to około 45 km). Ten zbiornik wodny znalazł się w ogólnopolskim rankingu najpiękniejszych jezior w kraju według magazynu National Geographic. Jego maksymalna głębokość wynosi ok. 39 m, co czyni go również najgłębszym jeziorem w woj. lubelskim. Wokół jeziora Piaseczno znajdziecie szeroko rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Jezioro Krasne

Jezioro Krasne – również znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jest głębokie na 33 m i podobnie jak Piaseczno należy do grona najczystszych jezior w woj. lubelskim. Od Lublina dzieli go około 46 km. Tu także możecie liczyć na piaszczyste plaże i infrastrukturę turystyczną.

Jezioro Rogóźno

Jezioro Rogóźno – położone jest na obszarze  gm. Ludwin (Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie), a odległość od Lublina to ok. 40 km. To zbiornik wodny, który może być szczególnie kojarzony przez wędkarzy, bo słynie między innymi z urodzaju karpi. Jest głębokie na ok. 24 metry. Choć jezioro to nie jest tak sławne jak np. Piaseczno czy Krasne, to i tak potrafi zachwycić swoim urokiem!

Jezioro Firlej

Jezioro Firlej – od Lublina dzieli go również ok. 40 km. Położone jest w powiecie lubartowskim w miejscowości Firlej. Jego głębokość osiąga maksymalnie około 10 m. Znajdziecie tu piaszczyste plaże oraz rozbudowaną infrastrukturę turystyczną.

Zobacz także: Jare Gody 2024 w Lublinie. Pożegnali zimę i przywitali wiosnę topieniem marzanny