Szpital swój wynik z 2019 roku poprawił o 14 procent i tym samym ma najwyższą ocenę spośród wszystkich lubelskich szpitali. Dla porównania Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej ma 88 procent zgodności ze standardami Centrum Monitorowania Jakości, lubelski szpital MSWiA - 87 procent, Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 - 83 procent, a Uniwersytecki Szpital Dziecięcy - 76 procent.
Akredytacja Centrum Monitorowania Jakości to dobrowolny system oceny szpitali, poziomu jakości, udzielania świadczeń i bezpieczeństwa pacjentów.
- Uplasowanie się na podium akredytowanych szpitali naszego miasta potwierdza dobry trend zmian i intensywność rozwoju naszej placówki. Ale co jest ważne, zrobiliśmy to ze szpitalem w Ełku, czyli naszą filią, którą posiadamy w województwie warmińsko-mazurskim. Można powiedzieć, że włożyliśmy w to dużo wysiłku. Jest to związane także z modernizacją szpitala. Nasz szpital troszkę zmienił profil. Staliśmy się szpitalem, który zaczął udzielać bardzo ważnych, wysokospecjalistycznych świadczeń w zakresie chirurgii onkologicznej, w zakresie neurochirurgii. Posiadamy nowoczesny sprzęt, posiadamy robota da Vinci, urządzenia, które wspomagają naszych lekarzy w operacjach onkologicznych, dysponujemy skanerem histopatologicznym śródoperacyjnym. Realizujemy świadczenia, których mało kto w Polsce realizuje w zakresie chirurgii wątroby, tarczy, trzustki. Myślę, że te inwestycje miały duży wpływ na to, że mogliśmy zwiększyć jakość udzielanych świadczeń - mówi płk Aleksander Michalski, komendant szpitala.
Certyfikat przyznawany jest na trzy lata. Pozwoli on szpitalowi uzyskać dodatkową premię w przyszłorocznym kontrakcie z NFZ, a także zwiększyć wiarygodność wobec partnerów w zakresie realizowanych badań klinicznych.
Zobacz także naszą galerię zdjęć: Tragiczny pożar w pow. opolskim
