– Konkretnie zaś wesprzemy Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Białaczkę, które funkcjonuje przy klinice – mówi nam Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1.
Właśnie trwają próby do widowiska. To zostanie wystawione dwukrotnie: 17 i 18 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Tytuł nawiązuje i do jubileuszu, i do energii aktorów. – Bo to muszą być zakręceni ludzi, którzy chcą nam w takiej formie pomagać – dodaje rzeczniczka szpitala.
Formuła więc wciąż ta sama, ale jeszcze bardziej zwariowana. Przedstawienie ma być autotematyczne. Zajrzymy niejako za kulisy.
– Spektakl jest o tworzeniu spektaklu. Ujawniamy kuchnię powstania naszej sztuki, ale i pokazujemy jak pracowaliśmy przez te dziesięć lat – mówi nam autor scenariusza i jeden z aktorów Tomasz Skoniecki.
– Dzięki temu możemy pozwolić sobie na większą improwizację i emocje, ale cały czas jesteśmy poważnym amatorskim teatrem – śmieje się przekornie.
W spektaklu weźmie udział rekordowa liczba ponad 120 osób. Tradycyjnie to przedstawiciele świata medycyny, polityki czy biznesu.
– Znany pan profesor będzie Gargamelem, pani profesor brokułem, pani kurator pomidorem – słyszymy. – To nieoczekiwane. Po prostu trzeba to zobaczyć – mówi Guzowska. – Zobaczycie państwo, jak osoby z pierwszych stron gazet dają radę w roli aktora – zaprasza Skoniecki.
Zapraszamy i my. Bilety będą dostępne już od 27 września w kasach biletowych i na stronie CSK. Wcześniej odbędzie się licytacja dzieł sztuki.
W przedstawieniu zagrają m.in. wojewoda lubelski, Lech Sprawka; wiceprezydentka Lublina, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak; konsultantka wojewódzka w dziedzinie neurologii dziecięcej, prof. Magdalena Chrościńska-Krawczyk; lubelska kuratorka oświaty, Teresa Misiuk.
Szczegóły na spsk1.lublin.pl