- Silny wiatr i obfite deszcze spowodowały zniszczenia w lasach województwa lubelskiego.
- Wprowadzono okresowe zakazy wstępu do lasów w Nadleśnictwach Janów Lubelski, Gościeradów i Puławy.
- Niektóre szlaki są niebezpieczne dla odwiedzających, a na terenach objętych zakazem wstępu trwają prace porządkowe.
- Sprawdź, które konkretnie obszary są zamknięte i do kiedy obowiązują te ograniczenia.
Silny wiatr uszkodził drzewa. Wprowadzono okresowy zakaz wstępu do lasu
„W związku z ostatnimi silnymi wiatrami, które spowodowały poważne uszkodzenia w drzewostanach informujemy o czasowym zakazie wstępu na teren leśnictwa Ludian i Kruszyna” – poinformowali pracownicy Nadleśnictwa Janów Lubelski.
Zgodnie z decyzją nadleśniczego, do lasu na wymienionym obszarze nie można wchodzić od 7 lipca do 31 sierpnia. Tyle szacunkowo może bowiem potrwać uprzątnięcie zniszczeń, do których doszło podczas ostatniej lipcowej wichury.
„Na terenie lasu znajdują się powalone i naderwane drzewa, niebezpiecznie zwisające konary i inne przeszkody, które mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Prosimy o rozwagę i stosowanie się do zaleceń służby leśnej. Dziękujemy za zrozumienie” – podkreślili w komunikacie janowscy leśnicy.
Obfity deszcz na Lubelszczyźnie. Na jednej ze ścieżek edukacyjnych pojawiły się taśmy ostrzegawcze
Z kolei Nadleśnictwo Tomaszów za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało, że w wyniku ostatnich obfitych opadów deszczu na ścieżce edukacyjnej „Siwa Dolina” w niektórych miejscach nastąpiły „znaczne wymulenia ścieżek”.
„Najbardziej niebezpieczne miejsca zostały oznakowane taśmą ostrzegawczą. Niemniej zalecamy wzmożoną ostrożność jeśli wybieracie się odwiedzić ścieżki edukacyjne Nadleśnictwa Tomaszów” – podkreślono w wydanym komunikacie.
Zakaz wstępu do lasów w Nadleśnictwach Puławy i Gościeradów
Przypominamy, że, jak już informowaliśmy, od kilku tygodni okresowy zakaz wstępu do lasów obowiązuje również na części terenów należących do Nadleśnictwa Gościeradów oraz Puławy.
W przypadku pierwszego z nich, mowa o oddziałach od 158 do 237 w leśnictwie Marynopole, a zakaz wstępu na ten obszar obowiązuje do 30 września. Do tej pory planowane są prace związane z usuwaniem m.in. zwisających i naderwanych gałęzi i drzew, będących skutkiem czerwcowej nawałnicy w powiecie kraśnickim.
Z kolei do końca lipca czasowy zakaz wstępu do lasów obejmuje część terenu w leśnictwie Sadłowice (Nadleśnictwo Puławy, mowa o oddziałach 183-186), gdzie trwają prace związane z usuwaniem znacznych uszkodzeń drzewostanów po kwietniowej wichurze.
Zobacz także galerię zdjęć: Strażacy z woj. lubelskiego walczą ze skutkami burz
