Wypadek na Al. Kraśnickiej w Lublinie

i

Autor: KMP Lublin - kolaż

WYPADEK

Wypadek w Lublinie. Potrącony nastolatek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

2024-12-11 17:10

Z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala 14-latek, który w poniedziałkowy wieczór został potrącony przez samochód osobowy. Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia rannego chłopca.

Potrącenie nastolatka w Lublinie

Zgłoszenie dotyczące potrącenia pieszego wpłynęło do lubelskich policjantów w poniedziałek (9 grudnia) około godz. 18:30. Do wypadku doszło na Al. Kraśnickiej w Lublinie. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 29-letni kierujący samochodem marki Toyota jechał w kierunku ulicy Jana Pawła II. W pewnym momencie, najprawdopodobniej na czerwonym świetle na przejście dla pieszych wbiegł 14-latek i wtedy został potrącony – relacjonuje nadkom. Kamil Gołębiowski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W wyniku zdarzenia chłopiec doznał poważnych obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala.

Potrącenie 12-letniego rowerzysty w Kraśniku

Mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem u 29-letniego kierowcy toyoty. Był trzeźwy.

– Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli dowody. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku. Policjanci przesłuchują świadków – zaznacza nadkom. Gołębiowski.

Aktualizacja (11.12)

W środę (11 grudnia) „Spotted Lublin”, jako pierwszy poinformował, że lekarzom niestety nie udało się uratować życia potrąconego 14-latka. Chłopiec zmarł w szpitalu.

Policja apeluje o ostrożność. „Zachowaj wzmożoną czujność”

Policjanci przypominają, że okres jesienno-zimowy, kiedy warunki na drogach często bywają trudne, to czas, w którym wszyscy uczestnicy ruchu powinni zachować wzmożoną ostrożność. Jak wskazują funkcjonariusze, piesi powinni pamiętać o tym, że warto wyposażyć się w elementy odblaskowe, nawet wtedy, gdy poruszają się wyłącznie po obszarze zabudowanym.

„Wcześnie zapadający zmrok, śliska i mokra nawierzchnia utrudniają prawidłowe reakcje. Dlatego warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego” – przekonują funkcjonariusze.

Zobacz także galerię: Śmiertelny wypadek na DK 12 w woj. lubelskim

Lublin Radio ESKA Google News
Autor: