W tym roku nie będzie Lubelskiego Festiwalu Nauki, ale organizatorzy przygotowali coś w zamian

2020-09-03 17:57 OM
W tym roku nie będzie Lubelskiego Festiwalu Nauki, ale organizatorzy przygotowali coś w zamian
Autor: OM

Lubelski Festiwal Nauki z powodu panującej pandemii koronawirusa przenosi się w wirtualny świat. Na uczestników Lubelskich Wirtualnych Dni Nauki czeka około 30 godzin emisji on-line, 90 projektów związanych z nauką, nowymi technologiami, kulturą i sztuką. W ich tworzenie zaangażowały się wszystkie państwowe wyższe uczelnie z Lublina.

- Pierwszy dzień pomyślany jest tak, żeby każda z uczelni miała szansę na przedstawienie pewnych nowości i dokonań ze sfery naukowo-badawczej - mówi prof. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS. - Drugi dzień będzie poświęcony przede wszystkim problemowi wirusa SARS-CoV-2. Dzień trzeci to będą przeprowadzone w wersji wirtualnej dni otwarte lubelskich uczelni.

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki mają ukazać znaczenie nauki i odkryć naukowych dla rozwoju gospodarki naszego regionu, a nawet świata. Mają także rozbudzać ciekawość poznawczą i rozwijać zainteresowania nauką wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Pokażemy między innymi projekt prof. Krzysztofa Tomasiewicza z Klinki Chorób Zakaźnych - mówi dr n. med. Monika Jakubiak-Hulicz z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. - Pokaże on w swoim projekcie klinikę od podszewki, jak wygląda proces diagnozowania koronawirusa u pacjenta, jak realnie wygląda obraz kliniczny pacjenta.

Barierki na drodze rowerowej w Lublinie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Swoje prezentacje przygotował także Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Lubelska.

Lubelskie Wirtualne Dni Nauki odbędą się od 22 do 24 września. Będą transmitowane na portalu Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji. Tam też znajdziecie szczegółowy program. Aby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba się zapisywać. Transmisje będą dostępne dla każdego.