Konkurs Faces of America

i

Autor: zdj. UMCS

UMCS zaprasza uczniów do Ameryki. Rusza kolejna edycja popularnego konkursu uczelni

2022-01-17 12:07

Sprawdzą marzenie o wielkim śnie za oceanem i zaprojektują Stany Zjednoczone przyszłości. Uczniowie ponownie przyjrzą się różnym obliczom Ameryki.

Rusza kolejna edycja konkursu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej "Faces of America". W tym roku może wziąć w nim udział młodzież z całego kraju. - Do tej pory konkurs skierowany był do uczniów ze szkół partnerskich, teraz zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych ze wszystkich szkół w Polsce - mówi nam Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

Formuła się jednak nie zmienia. Zawody składają się z trzech etapów. - W pierwszym uczniowie mają za zadanie przygotowanie eseju. Limit to 250 słów - dodaje Adamska. A proponowane tematy to: „Is America still the country of opportunity?”, „What do foreigners love or hate about America?”, „What is your view of the U.S.A in 2050?”.

- Praca zostanie oceniona przez komisję według takich kryteriów jak: wartość merytoryczna, język oraz innowacyjność - wyjaśnia rzeczniczka uczelni.

Zgłoszenia do pierwszego etapu konkursu należy przesyłać do 11 lutego na adres mailowy: konkurs.umcs@umcs.pl. Ogłoszenie wyników 1 marca. Na podstawie przesłanych prac, komisja wyłoni 10 zespołów, które zostaną zakwalifikowane do etapu drugiego.

- Ten będzie polegał na rozwiązaniu testu gramatyczno-leksykalnego wielokrotnego wyboru z zakresu znajomości kultury i języka angielskiego, po czym do trzeciego, finałowego, etapu wybranych zostanie pięć najlepszych zespołów, które wezmą udział w quizie kulturowym wzbogaconym o elementy multimedialne - tłumaczy Adamska.

Etapy drugi i trzeci odbędą się 21 marca podczas Drzwi Otwartych UMCS.

Szczegóły na umcs.pl