QUIZ

To potrawy jadał każdy prawie 100 lat temu! Sprawdź czy też je znasz! [QUIZ]

2024-05-29 16:49

Świat w ciągu ostatnich 100 lat bardzo się zmienił. Technologia, medycyna poszły bardzo do przodu. W ciągu ostatniego wieku zdecydowanie inaczej wygląda obraz polskiej wsi. Na pewno też zmieniło się to, co podaje się na wiejskich stołach. Wiesz wszystko na temat polskiej kuchni na wsi sprzed 100 lat? Koniecznie sprawdź się w tym quizie!

Prawie wiek temu nie było jedzenia na wynos i panie domu musiały wszystko gotować zupełnie same. W okresie II RP były bardzo trudne warunki bytowe. Nasze babcie, dziadkowie często chodzili niedostateczni ubrani, głodni i musieli bardzo ciężko pracować na gospodarstwie. Wiele osób cierpiało z powodu niedożywienia.  Wiele z tych dań jemy do dziś, a inne zupełnie zniknęły z naszego codziennego menu. Zostały wyparte na rzecz takich potraw jak pizza, makarony spaghetti czy sushi. 100 lat temu nawet nie wiedziano o istnieniu takich dań!

Wysoka kuchnia – jak zaprojektować szafki wiszące? | Webinar: Jak zaplanować niedużą kuchnię

Mówi się też, że potrawy w czasie II RP były bardzo ekologiczne i zdrowe. Niezwykłą pomysłowością naszych babć inspirują się największe blogi kulinarne! Pamiętasz te smaki? A może i ty lubisz eksperymentować w kuchni i masz te wszystkie przepisy w małym paluszku, a sekrety kuchni z czasów dwudziestolecia międzywojennego nie mają dla ciebie tajemnic? Koniecznie sprawdź się w naszym quizie! Sprawdź, czy uda ci się odpowiedzieć na wszystkie pytania bezbłędnie!

Co jadano polskiej na wsi 100 lat temu? Quiz kulinarny

Pytanie 1 z 11
Jak często jadano mięso?

Zobacz także: Jak wyglądały kuchnie 100 lat temu? 

Spróbuj także sił w innym quizie!

Listen on Spreaker.