- Rozmawialiśmy z ludźmi, pytaliśmy w Lublinie. Niestety wśród mieszkańców i mieszkanek miasta ten znak się nie przyjął i niezbyt dobrze był identyfikowany z Teatrem Starym. Więc rozmawiając tutaj zaczęliśmy się zastanawiać, czy nie byłoby dobrym pomysłem, żeby wykorzystując ten taki naturalny proces zmiany, który jest związany też ze zmianą dyrektora, żeby nie wykorzystać go do tego, żeby zmienić ten symbol - mówi Anna Struzik z Teatru Starego w Lublinie.
Proces zmian rozpoczęto na wiosnę, analizując różne warianty. Okazało się, że najlepszym pomysłem na logo jest element, który już od wielu lat w teatrze jest.
- Logo stanowi graficzne odwzorowanie charakterystycznego motywu architektonicznego. Okazało się, że jest jeden element, który łączy tą instytucję, który pojawił się w 1822 roku na fasadzie budynku. Kiedy przyjrzy się bliżej temu co w teatrze okazało się że właściwie ta maska, ten element graficzny jest wszędzie. Zaproponowaliśmy przetworzenie tej maski, która od ponad 200 lat nam towarzyszy w taki charakterystyczny sygnet logo, który stanie się dla nas teraz tym głównym elementem graficznym, który będziemy wykorzystywali w identyfikacji wizualnej. Dodaliśmy także w niektórych wersjach datę - mówi Michał Karapuda, dyrektor Teatru Starego w Lublinie.
Nowe logo Teatru Starego już funkcjonuje, jednak cała Identyfikacja Wizualna Teatru Starego będzie wprowadzana stopniowo. Tworzona jest także nowa strona internetowa instytucji.
Zobacz także naszą galerię: Budowa lodowiska w Zamościu