Tak mieszkało się na polskiej wsi prawie 100 lat temu. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia!

i

Autor: NAC

QUIZ

Tak każdy mówił na polskiej wsi 100 lat temu. Znasz te słowa? Sprawdź się w tym quizie! [27.06]

2024-06-27 7:59

W ciągu ostatnich 100 lat w Polsce wiele się zmieniło. Za nami nie tylko okrucieństwa wojny, ale także i czasy PRL-u, bieda i wiele innych. Wśród tych zmian na pewno można wymienić ogromną ewolucję języka, który zdecydowanie zmienił się na przestrzeni wieku. Znasz te słowa? Sprawdź się w naszym quizie!

Wieś sprzed 100 lat jednym kojarzy się z czymś sielankowym, innym kojarzy się z ciężką pracą. Na pewno powiedzieć można jedno – życie i świat od tego czasu bardzo się zmieniło. Kiedyś żyło się bez jakichkolwiek urządzeń elektronicznych, kanalizacji i innych rozrywek, które znamy dziś. Dzieci w okresie II RP miały bardzo trudne warunki bytowe. Często nie były dostatecznie ubranie, chodziły boso, były źle odżywione, a nawet niekiedy pozbawione odpowiedniej opieki rodziców. Już od najmłodszych lat były uczone ciężkiej pracy na gospodarstwie. Dla osób żyjących w XXI wieku jest to nie do pomyślenia!

Wsiadł w auto i próbował rozjechać grupę ludzi! Szokujące nagranie

Dzisiejszej młodzieży na pewno trudno byłoby się dogadać z mieszkańcem polskiej wsi sprzed prawie 100 lat. Wiele słów znamy jednak dzięki naszym dziadkom i babciom. Czy udałoby ci się odgadnąć znaczenie wyrazów z czasów dwudziestolecia międzywojennego i później? Koniecznie sprawdźcie się w naszym quizie ze słownictwa z tamtego okresu!

Tak mówiło się na wsiach 100 lat temu. Wiesz co znaczą te słowa? Sprawdź w quizie

Pytanie 1 z 19
„Izba” to:

Zobacz także: Co jadano na wsi 100 lat temu? Twoja babcia na pewno gotowała te potrawy!

Listen on Spreaker.