Jednym z tych wyjątkowych, choć związanych z rowerami projektów jest O-40 "Warsztatownia".
- Chcemy żeby było to miejsce, w którym będzie można na przykład naprawić swój rower, ale nie tylko - przekonuje Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego i dodaje: - To także miejsce spotkań lubelskich rowerzystów i rowerzystek oraz przestrzeń do nauki. Na miejscu znajdowałyby się podstawowe narzędzia oraz instruktorzy, którzy oferowali by pomoc w podstawowych naprawach takich jak wymiana dętki, czy regulacja hamulców lub przerzutek.
Z tych infrastrukturalnych to m.in. O-3 Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian.
- Zakłada on naprawę prawie kilometra najbardziej zniszczonych alejek. Żeby łatwiej się chodziło i jeździło, nieważne czy wózkiem, hulajnogą czy rowerem - wyjaśnia Kowalik.
Wśród dzielnicowych także można znaleźć kilka propozycji dla cyklistów.
D-21 Rowerem na Polibudę
- To wykonanie utwardzonego połączenia pomiędzy Areną a przejazdem przy Politechnice - mówi Kowalik.
Wśród innych "rowerowych" propozycji znajdziemy także D-64 Budowa ścieżki rowerowej przy al. Solidarności oraz stojaki rowerowe przy ul. Szewskiej. To projekt D-94. Listę projektów i formularz do głosowania znajdziecie na stronie www.obywateski.lublin.eu.
Niektóre projekty wciąż czekają w szufladzie
Porozumienie Rowerowe punktuje miasto w kwestii realizacji projektów z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego. Mimo wygranej do tej pory nie doczekały się realizacji.
- Takim największym projektem, a zarazem rozczarowaniem, jest "Łączy nas wąwóz, który wygrał nawet dwa razy - precyzuje Kowalik - W jego ramach w wąwozie pomiędzy Czubami a Rurami miała powstać ścieżka rowerowa do ul. Armii Krajowej. Nic z tego się jednak nie udało no i tu jesteśmy bardzo niemile zaskoczeni.
Innymi bez realizacji to pierwszy etap budowy ścieżki rowerowej przy ul. Północnej, a także "Rowerem i rolkami wygodnie nad Bystrzycę".
Polecany artykuł: