bodo grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Teatr Grudziądz W trakcie wydarzenia wyświetlony zostanie film z Eugeniuszem Bodo

QUIZ

Słowa tych piosenek znał prawie każdy 100 lat temu! Ty też? Sprawdź to w quizie!

2024-05-29 16:47

Piosenki z dwudziestolecia międzywojennego to utworu, które do dziś cieszą kolejne pokolenia. Trzeba przyznać, że wtedy powstawały prawdziwe muzyczne perełki! Wiele z nich powstawało bezpośrednio po to, aby wykorzystać je na scenie lub w filmie. Też znacie te piosenki sprzed prawie 100 lat? Sprawdźcie swoją wiedzę sprzed 100 lat!

Te piosenki śpiewała cała Polska, a ich sława przetrwała do dziś! Kto nie zna takich szlagierów, jak „Ach, jak przyjemnie”, czy „Ta ostatnia niedziela”? Ada! Można śmiało powiedzieć, że te utwory na stałe zapisały się w kartach naszej historii. Teksty piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego są bardzo emocjonalne. Wielu autorów oddawało w nich całą duszę, którą można było usłyszeć w każdej nucie. Nierzadko zdarzało się, że teksty pisane były przez znanych nam dziś poetów, a śpiewane były przez kultowych w tamtym okresie artystów.

Groby autorów wierszyków, bajek, piosenek i kołysanek dla dzieci. Niezapomniani

Piosenki te można dziś usłyszeć na deskach teatru, ale także w filmach i serialach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Znają je prawie wszyscy! Ty też? To w takim razie zachęcamy cię do rozwiązania naszego quizu o piosenkach z dwudziestolecia międzywojennego!

Zobaczymy czy uda się zdobyć komplet punktów! Zapraszamy do zabawy!

Muzyczne hity sprzed prawie 100 lat. QUIZ

Pytanie 1 z 10
Dokończ słowa piosenki „Już taki jestem zimny drań” Eugeniusza Bodo. „Bo w tym jest rzeczy sedno…”

Zobacz także: Tak mieszkało się na polskiej wsi prawie 100 lat temu. Zobaczcie te niezwykłe zdjęcia!

Listen on Spreaker.