Dwie działki przy Probostwie, Zielony Kafelek na Felinie, Ogród Sąsiedzki na Tatarach, Skwerek „W cieniu brzóz” na Sławinku, Zielony Labirynt na Wieniawie, Różana altana Tristana i Izoldy na Węglinie Północnym czy Czytelnia na świeżym powietrzu w dzielnicy Rury – to tylko niektóre z 44 pomysłów zgłoszonych do #SkwerówOdNowa w ramach kolejnej edycji Zielonego Budżetu w Lublinie.
– Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, radom dzielnic, społecznikom i lokalnym liderom za poświęconą pracę i zaangażowanie w złożone projekty. Teraz nastąpi ich ocena formalna, a następnie merytoryczna – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.
Skwery i tereny zielone, które wymagają m.in.: wymiany mebli miejskich, remontu nawierzchni czy nowych nasadzeń, będą mogły liczyć na odnowienie w ramach Zielonego Budżetu. Od 15 grudnia oceną wszystkich złożonych projektów zajmie się zespół zadaniowy ds. zielonego budżetu, złożony z architektów krajobrazu z Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz przedstawicieli innych wydziałów i jednostek Urzędu Miasta Lublin. Pod uwagę będą brane takie kryteria, jak: przebieg infrastruktury, własność działek czy zgodność z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
– Listę projektów, które przejdą ocenę formalną poznamy w drugiej połowie stycznia 2023 roku. Wnioski, które przejdą ją pozytywnie, zostaną zaprezentowane Panelowi Ekspertów, który do realizacji wskaże najciekawsze pomysły. Kryteria oceny merytorycznej to m.in. dostępność i kontekst otoczenia, funkcjonalność, pomysłowość, innowacyjność, stopień zagospodarowania przestrzeni zielenią oraz liczba wniosków zgłoszonych do realizacji na terenie danej dzielnicy – precyzuje Izolda Boguta z biura prasowego lubelskiego ratusza.
Szczegółową listę wszystkich 44 pomysłów zgłoszonych w naborze do #SkwerówOdNowa znajdziecie na stronie lublin.eu. Projekty wybrane do realizacji w ramach VI edycji Zielonego Budżetu zostaną ogłoszone do połowy marca przyszłego roku.