Łukasz Minkiewicz z lubelskiego oddziału GDDKiA poinformował w piątek, że w ramach inwestycji w ciągu drogi S17 powstanie para Miejsc Obsługi Podróżnych Jeziernia Wschód i Zachód o funkcjach podstawowych z infrastrukturą towarzyszącą, oświetleniem, drogami dojazdowymi i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Kierowcy i pasażerowie będą mieli do dyspozycji miejsca postojowe dla pojazdów ciężarowych, osobowych i autokarów, budynki z toaletami, prysznicem i pomieszczeniem dostosowanym do opieki nad małymi dziećmi, a także wiaty piknikowe oraz place zabaw. Zarezerwowany zostanie też teren pod budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych i stanowisk dla służb.
MOP-y na obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego. Kiedy powstaną?
Wykonawcą wartej 63,7 mln zł umowy na zaprojektowanie i budowę MOP-ów jest firma Budimex.
„Wykonawca ma 30 miesięcy na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy, nie wliczając okresu zimowego. Złożenie wniosku o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) planowane jest w przyszłym roku” – zakomunikował Minkiewicz.
Obwodnica Tomaszowa Lubelskiego ma niespełna 10 km. Jej pierwszą jezdnię udostępniono kierowcom w listopadzie 2021 r., a drugą – w sierpniu 2023 r. Obwodnica stanowi pierwszy oddany do użytku odcinek drogi ekspresowej S17 z Piask pod Lublinem do granicy z Ukrainą w Hrebennem, która w sumie będzie liczyć ok. 125 km.
Rozwiąż quiz: Co wiesz o Tomaszowie Lubelskim?