- Chcemy promować lubelską naukę. Pokazać ją światu, dlatego będziemy komunikowali się w języku angielskim. To jednocześnie uniwersalny język nauki - mówi Radiu Eska prof. Adolfo Rivero-Muller z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, jeden z koordynatorów projektu.
- Na początku chcemy jednak sprawdzić, co robią nasi sąsiedzi, czyli inne uczelnie, wymienić się doświadczeniami, poznać efekty swojej pracy. Myślę, że to problem nie tylko Lublina, ale tak naprawdę wielu innych ośrodków naukowych, także zagranicznych. Nie wiemy, co robimy na co dzień. A to przecież może być inspirujące - dodaje prof. Rivero-Muller.
Lubelskie Forum Naukowe ma być platformą wymiany doświadczeń naukowych między lubelskimi uczelniami i instytucjami naukowymi. Na spotkania zaproszeni są jednak wszyscy interesujący się nauką w popularnym wydaniu.
- Chcę zaprosić wszystkich do dołączenia do naszego Forum. Nie tylko na wykłady, ale także na inne przygotowywane przez nas aktywności. Zachęcam wszystkich, którzy kochają naukę. Wszystkich entuzjastów wiedzy, którzy wierzą, że nauka nie jest czymś nudnym, ale może być zabawą, hobby albo pasją. Jeśli w to wierzycie, przyjdźcie, na pewno nie pożałujecie - zachęca prof. Rivero-Muller.
Pierwszym wydarzeniem Lubelskiego Forum Naukowego będzie wykład profesora Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika kliniki chorób zakaźnych szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie, pt. "COVID-19 – unusual viral disease and main challenges for science right now".
Spotkanie odbędzie się 23 września w auli Uniwersytetu Medycznego przy ul. Jaczewskiego 4. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Podczas wykładu należy pamiętać o zasadach sanitarnych. Szczegóły na stronie Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Kolejne propozycje Forum mają być organizowane z końcem każdego miesiąca.