Łącznie o przyjęcie na jednolite studia magisterskie ubiegało się 6,9 tys. osób na 770 dostępnych miejsc, na studia pierwszego stopnia – 2,3 tys. osób na 520 miejsc.
W tegorocznej rekrutacji największą popularnością cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny, na który zgłosiło się 1,5 tys. kandydatów i kandydatek, co oznacza, że o jeden indeks walczyło 15 osób. O przyjęcie na kierunek lekarski ubiegało się 3,6 tys. osób, czyli 10,7 osób na jedno miejsce. Na psychologię kliniczną zarejestrowało się 300 osób, co oznacza 10 chętnych na miejsce. Pierwsze dwa rekordowym wzięciem cieszą się od lat, natomiast trzeci miał premierę w zeszłym roku i od razu załapał się do topowych kierunków.
Popularna była też analityka medyczna (6 chętnych na jedno miejsce), fizjoterapia (prawie 7 osób na miejsce) i farmacja (3 osoby na miejsce).
Wśród kierunków na pierwszym stopniu studiów najbardziej oblegana była biomedycyna, na którą zgłosiło się ok. 270 osób, tj. 9 osób na miejsce. O jeden indeks na pielęgniarstwie starały się 4 osoby, a na ratownictwie – 3,5 osób.
Na uczelni nadal trwa rekrutacja na studia drugiego stopnia, a także dla studentów i studentek zagranicznych. Dla osób anglojęzycznych uczelnia przygotowała w sumie 300 miejsc. Dotychczas zainteresowanie wyrazili m.in. obywatele i obywatelki Tajlandii, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Japonii i Chin.
W tegorocznej rekrutacji uczelnia przygotowała dla kandydatów łącznie 1,8 tys. miejsc na wszystkich kierunkach i rodzajach studiów.