Quiz o Kubusiu Puchatku

i

Autor: unsplash.com/pixabay.com zdjęcia ilustracyjne/kolaż

QUIZ

Quiz o Kubusiu Puchatku. Sprawdź, co pamiętasz z tej bajki! Na ile pytań odpowiesz poprawnie?

2024-06-18 8:03

Kubuś Puchatek to jedna z najbardziej uwielbianych postaci z bajek. Losy charakterystycznego pluszowego misia i jego przyjaciół śledzili zarówno mali, jak i ci więksi miłośnicy serii z wielu krajów. W tym quizie możecie sprawdzić, jak dobrze znacie tego bohatera i ile pamiętacie z tej bajki!

Kubuś Puchatek to bohater książek A. A. Milne’a, a jego historia ujrzała światło dzienne w 1926 r. („Kubuś Puchatek”, a dwa lata później wydana została „Chatka Puchatka”), zaś w Polsce pierwszy raz obie te pozycje pojawiły się dopiero w 1938 r. Pluszowy miś zawdzięcza swoje imię jednej z zabawek, którymi bawił się syn pisarza. Chyba nikomu nie trzeba przypominać o tym, że Kubuś Puchatek doczekał się wielu ekranizacji w XX oraz XXI w., zarówno w postaci animowanego serialu, jak i produkcji kinowych. Przygody sympatycznego pluszowego bohatera pokochały dzieci z wielu krajów!

Planety nad Zamkiem Lubelskim

Quiz: Co wiesz o „Kubusiu Puchatku”? Sprawdź, czy dobrze znasz tę bajkę!

Jak dobrze znasz Kubusia Puchatka i jego przyjaciół? Sprawdzimy to w tym quizie! Mamy dla Ciebie 15 pytań dotyczących losów tego bohatera i towarzyszących mu postaci. Jeśli jesteś prawdziwym fanem tej bajki, to bez trudu zdobędziesz tu komplet punktów!

Co wiesz o Kubusiu Puchatku? W tym quizie sprawdzamy znajomość tej bajki!

Pytanie 1 z 15
Gdzie mieszkał Kubuś Puchatek?

Chcesz rozwiązać inny quiz o bohaterach bajek? Polecamy sprawdzić, ile pamiętasz z przygód „Smerfów”!

Zobacz także: Rondo w kształcie biszkopta w Lublinie. Tak prezentuje się z lotu ptaka!