Tydzień Mózgu jest światowym świętem neuronauki – nauki leżącej na pograniczu wiedzy biologicznej, medycznej, biofizycznej, psychologicznej oraz informatycznej.
- Czekają na państwa wykłady pracowników UMCS, ale też międzynarodowych sław - mówi dr Justyna Gerłowska, opiekun Studenckiego Koła Psychologii ADESSE. - Na młodszych uczestników czeka również konkurs "Ucz się z głową". Czekają na Państwa również warsztaty prowadzone przez studentów trzech kół naukowych oraz quizy, które również zostały przez nich przygotowane.
Na UMCS Tydzień Mózgu rozpoczął się już w poniedziałek i potrwa do niedzieli. Żeby wziąć udział w wydarzeniach trzeba wcześniej zapisać się poprzez stronę internetową.
Równolegle na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędą się Dni Wiedzy o Mózgu. Tam w czwartek i piątek, również online, będzie można wziąć udział w wykładach i warsztatach.
- Robert Fryczkowski scharakteryzuje szanse, ale przede wszystkim zagrożenia współczesnej komunikacji elektronicznej, a klinicyści Barbara Wardowska i Stanisław Sądowski na przykładzie konkretnych pacjentów omówią skutki i neurologiczne konsekwencje przebycia choroby COVID-19. Z kolei prof. Lech Giemza - w ramach projektu Książka z plecaka - na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej oraz Charlesa Simica dokonana porównania postaci dyktatorów, a Jacek Jarocki przybliży nam problem szczególnie bliski osobom zainteresowanym kognitywistyką i filozofią umysłu, czyli problem reprezentacji mentalnych i percepcyjnych - informuje Monika Stojowska, rzecznik KUL.