Politechnika Lubelska zachęca żeby "Pollubić Pomaganie"

Politechnika Lubelska postanowiła zapełnić świąteczne stoły najbardziej potrzebujących. Trwa akcja "Pollub Pomaganie". To świąteczna zbiórka żywności dla pracowników oraz studentów Politechniki Lubelskiej, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej.

Politechnika Lubelska zachęca żeby Pollubić Pomaganie
Autor: źródło: www.pol.lublin.pl/ Materiały prasowe

- Paczki trafią tuż przed świętami do najbardziej potrzebujących osób - mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik Politechniki Lubelskiej. - Tym razem w ramach akcji "Pollub Pomaganie" organizujemy zbiórkę żywności dla pracowników oraz studentów naszej uczelni, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. To ważna pomoc nie tylko na czas świąt, ale szczególnie teraz w czasach pandemii. Potrzebne są artykuły spożywcze o długim terminie ważności.

Co można przynosić?

  • mąka,
  • cukier,
  • makarony,
  • kasze,
  • ryże,
  • żywność w puszce (np. groszek zielony, kukurydze, owoce itp.)
  • produkty do ciast (galaretki, budynie itp.),
  • olej,
  • konserwy i pasztety,
  • bakalie,
  • herbaty,
  • kawy,
  • słodycze.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może dostarczyć produkty o długim terminie ważności do budynku stołówki Politechniki Lubelskiej. Obok portierni ustawiono specjalny kosz, w którym do 24 marca można zostawiać artykuły dla potrzebujących.​

Pomaga chorej Ninie, planuje nowy serial i jest mamą na pełen etat. Życie Katarzyny Bujakiewicz w Lublinie