Jak zawsze, na początku kwietnie dla maturzystów rozpoczyna się bardzo stresujący okres. Chodzi oczywiście o egzamin dojrzałości, do którego przystępują uczniowie. Wiosna w tym roku bardzo wcześnie zaskoczyła piękną pogodą i wysokimi temperaturami. Tegoroczna majówka była wprost wymarzona dla amatorów grillowania! Jaka jednak będzie pogoda na matury 2024? Oto najnowsze prognozy!
Pogoda na matury 2024 – czy będzie ciepło?
Czy letnia pogoda utrzyma się w najbliższych tygodniach? Niestety wiele wskazuje na to, że "zimni ogrodnicy" nie odpuszczą.
- Spodziewamy się ochłodzenia, a wraz z nim wrócą ujemne temperatury. Przygruntowe przymrozki pojawią się głównie w północnych województwach. Na szczęście nie będą duże - zaznacza portal twojapogoda.pl.
Od pomajówkowej niedzieli pogoda ma się popsuć, a temperatura spaść. i.
Harmonogram matur 2024 – najważniejsze terminy
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) podała terminy egzaminów pisemnych i ustnych, z którymi zmierzą się absolwenci szkół średnich w roku szkolnym 2023/24.
Oto najważniejsze TERMINY MATUR 2024 - HARMONOGRAM
- 7 maja (wtorek) - język polski na poziomie podstawowym
- 8 maja (środa) - matematyka na poziomie podstawowym, język kaszubski, łemkowski i łaciński oraz kultura antyczna
- 9 maja (czwartek) język angielski na poziomie podstawowym (rano). Język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski na poziomie podstawowym (po południu)
- 10 maja (piątek) wiedza o społeczeństwie (rano), język niemiecki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 13 maja (poniedziałek) język angielski na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (rano), filozofia (po południu)
- 14 maja (wtorek) biologia (rano), język rosyjski na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 15 maja (środa) matematyka na poziomie rozszerzonym (rano), egzaminy z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 16 maja (czwartek) chemia (rano), historia muzyki (po południu)
- 17 maja (piątek) geografia (rano), języki mniejszości narodowych (białoruski, litewski i ukraiński) na poziomie podstawowym (po południu)
- 20 maja (poniedziałek) język polski na poziomie rozszerzonym (rano), języki mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym (po południu)
- 21 maja (wtorek) historia (rano), język hiszpański na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 22 maja (środa) informatyka (rano) i historia sztuki (po południu)
- 23 maja (czwartek) fizyka (rano), język włoski na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu).
- 24 maja (piątek) egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.
Zobacz także: Ruszył sezon na pokazy na fontannie multimedialnej. Tak było pierwszego wieczoru!