Ogrody deszczowe w Lublinie

i

Autor: materiały prasowe Ogrody deszczowe w Lublinie

Ogrody deszczowe w Lublinie? Miasto ogłasza konkurs na ich wykonanie

2021-02-12 13:08

Ogród deszczowy ma za zadanie gromadzenie wody opadowej. Można go założyć na prywatnej działce, ale sprawdzi się też w przestrzeni miejskiej. Wiedzą o tym władze Lublina, które ogłosiły konkurs na realizację projektu "Ogrody deszczowe. Dobrze nawodnione miasto". Szczegóły w artykule.

Ogrody deszczowe w Lublinie

Ogrody deszczowe są rodzajem podwyższonej rabaty zaprojektowanej na specjalnym podłożu z kilku warstw tłucznia i żwiru. Ich zadaniem jest gromadzenie wody opadowej trafiającej do nich bezpośrednio, ale też spływającej np. z dachów, jezdni, chodników… Dzięki ogrodom deszczowym cześć wody zatrzymywana jest przez rośliny i jest stopniowo oddawana do atmosfery. Ogrody deszczowe swoją rolę pełnią szczególnie dobrze w okresach bezdeszczowych – oddając wodę podnoszą wilgotność powietrza i poprawiają mikroklimat.

Zapraszamy organizacje pozarządowe do udziału w konkursie dotyczącym zaprojektowania i wykonania ogrodów deszczowych. To zadanie zgłoszone do realizacji w ramach Zielonego Budżetu. Zależy nam, aby w rezultacie projektu działania na rzecz retencji wody w mieście stawały się coraz powszechniejsze, a "moda" na tworzenie ogrodów deszczowych przeniosła się również do prywatnych posesji naszych mieszkańców – mówi Hanna Pawlikowska, Dyrektor Biura Miejskiego Architekta Zieleni.

Projekt, na który konkurs ogłosiło miasto zakłada stworzenie co najmniej 2 takich miejsc na terenie Lublina, a także przeprowadzenie działań edukacyjnych dotyczących retencji wody i znaczenia małej retencji.

Jak złożyć ofertę w konkursie?

Oferty udziału w konkursie należy wypełnić i złożyć zarówno w wersji elektronicznej za pomocą platformy Witkac, jaki i w wersji papierowej, którą po wydrukowaniu z platformy należy złożyć osobiście w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców lub za pośrednictwem poczty wysłać na adres: Biuro Partycypacji Społecznej przy ul. Bernardyńskiej 3, 20-109 Lublin. Termin składania ofert upływa 26 lutego o godzinie 15.30. Przed złożeniem oferty, ale nie później niż 3 dni przed ostatecznym terminem składania ofert, istnieje możliwość skonsultowania jej treści pod kątem wymogów formalnych. Konsultacje odbywają się online po wcześniejszym umówieniu spotkania pod adresem: [email protected].

Lublin: Tak powstają mini pączki