POŻAR

Ogień strawił budynek gospodarczy w powiecie chełmskim. Policjanci zatrzymali drugiego podpalacza

2023-11-23 11:10

Policjanci zatrzymali 35-latka z gminy Wojsławice, który mógł mieć związek z podpaleniem budynku gospodarczego, w którym składowana była słoma. To druga osoba zamieszana w tę sprawę.

Straty powstałe w wyniku pożaru budynku gospodarczego, do jakiego doszło na początku listopada na terenie gminy Wojsławice, oszacowano na 230 tys. zł. W wyniku pojawienia się ognia miejsce, w którym składowane były bele słomy, spłonęło doszczętnie. Już pierwsze czynności wykonane przez służby wskazywały na to, że płomienie nie pojawiły się tam samoistnie.

Pożar na Piotrkowskiej w Łodzi

Pożar budynku gospodarczego w gm. Wojsławice. Zatrzymano dwóch podpalaczy

Policjanci z powiatu chełmskiego zajęli się więc ustaleniem sprawców podpalenia. Prowadzone przez nich działania po kilku dniach pozwoliły na zatrzymanie 34-letniego mieszkańca gminy Wojsławice. Mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia budynku gospodarczego i trafił do tymczasowego aresztu. Na tym jednak policyjne czynności się nie zakończyły.

– Wiedzieliśmy, że podejrzany nie działał sam. Do zatrzymania drugiego sprawcy doszło w miniony poniedziałek. To 35-latek z gminy Wojsławice. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut w tej sprawie – informuje kom. Ewa Czyż, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zdecydował już, że mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym (tak samo jak wcześniej zatrzymany 34-latek). Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz także: Lubelskie: Tragiczny pożar budynku gospodarczego. W środku znaleziono ciało mężczyzny