Informacją, która interesuje najbardziej, jest wynagrodzenie. Nowo przyjęta osoba jest tzw. kursantem lub kursantką. Jeśli nie ukończyła 26. roku życia, dostanie na konto ponad 3,6 tys. zł. Jeśli ukończyła: niecałe 3,6 tys. Po ukończeniu szkolenia zostaje się policjantem lub policjantką i co miesiąc dostaje się prawie 5 tys. Nie jest to jednak maksymalna kwota, bo w zależności od stażu pracy i ewentualnego awansu pensja może wzrosnąć.
Niemałe są jednak wymagania od kandydatów i kandydatek do służby. Rekrutacja składa się z sześciu etapów i w czasie jej trwania będzie sprawdzana nie tylko wiedza chętnych, ale też ich sprawność fizyczna i kondycja psychiczna. Następnie potencjalnych przyszłych stróżów i stróżki prawa czeka rozmowa kwalifikacyjna, komisja lekarska i postępowanie sprawdzające dot. ochrony informacji niejawnych.
W procesie rekrutacyjnym może wziąć udział każdy, kto ma obywatelstwo polskie, nie miał konfliktu z prawem, ukończył przynajmniej szkołę średnią lub branżową, jest w stanie podporządkować się dyscyplinie służbowej i potrafiący chronić informacje objęte tajemnicą. Dodatkowo mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Większe szanse na dostanie się będą miały jednak osoby z wyższym wykształceniem, prawem jazdy i zdobytymi uprawnieniami (m.in. ratownika górskiego, prowadzenia jachtów żaglowych albo instruktora sportów walki) i certyfikatami językowymi.
Wziąć udział w rekrutacji można na tej stronie.
Kolejne szanse dołączenia do policji będą 3 lipca, 23 sierpnia, 27 października i 28 grudnia.
Zobacz zdjęcia: Wpadli na podwórko z bronią, zaczęli bić i krzyczeć. Teraz są w areszcie
Polecany artykuł: