– Budżet Obywatelski to dla dzieci i młodzieży doskonała lekcja postawy społecznej. Każdy mieszkaniec i każda mieszkanka naszego miasta, niezależnie od wieku, może zgłosić swój pomysł i wziąć udział w głosowaniu. Lekcje o Budżecie Obywatelskim dają możliwość pokazania młodym mieszkańcom jak funkcjonuje miasto, w jaki sposób można zmieniać swoją najbliższą okolicę, a tym samym, jak mieć wpływ na rozwój Lublina. W tym roku szczególnie zależy nam, aby to młodzi lublinianie byli zaangażowani w ten proces. Szkolenie dla nauczycieli wpisuje się w działania Miasta Lublin na rzecz wzmocnienia pozycji młodych ludzi i zwiększenia ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Szkolenie, które odbywać się będzie online, skierowane jest do nauczycieli, którzy na co dzień pracują z młodzieżą w klasach 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych. Każdy, kto jest zainteresowany udziałem w szkoleniu powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem. Szkolenie odbędzie się 24 lutego o godz. 16.00, a zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego. Link do szkolenia zostanie wysłany po wypełnieniu formularza.
Polecany artykuł:
Szkolenie poprowadzą Maria Jagaciak i Jan Wiśniewski z Fundacji Stocznia. Dzięki uczestnictwie w szkoleniu nauczyciele dowiedzą się jak wspólnie z uczniami przeprowadzić diagnozę otoczenia ze wskazaniem mocnych i słabych stron, jak wdrażać konkretne pomysły na zmiany. Dowiedzą się też jak krok po kroku przejść przez proces pisania wniosku do Budżetu Obywatelskiego.
Po szkoleniu otrzymają również materiały, dzięki którym będą mogli przeprowadzić cykl trzech lekcji dotyczących tego zagadnienia.
Źródło: Informacja prasowa