- Przy naborze na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia Politechnika oferuje na 27 kierunkach na pierwszym stopniu 2085 miejsc. Są to kierunki prowadzone już od wielu lat. Najstarszy liczy 70 lat, ale są dwie nowości, które mam nadzieję zainteresują młodzież - mówi prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich. - Gorąco zapraszam młodych absolwentów. Zaczynamy rekrutację 15 maja, zapisy elektroniczne będą trwały do 9 lipca.
Od przyszłego roku akademickiego studenci na Politechnice Lubelskiej będą mogli studiować na dwóch nowych kierunkach. Jednym z nich jest "energetyka".
- Przewidzieliśmy na bieżąca rekrutację limit 30 miejsc, mamy nadzieję, że przyjmiemy najlepszych kandydatów - mówi prof. Zbigniew Suchorab z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Lubelskiej. - Kierunek energetyka powstał na Politechnice Lubelskiej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku. Ponieważ Polska aktualnie jest na etapie transformacji energetycznej, a bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z podstawowych elementów w rozwoju naszego państwa. Chcieliśmy przygotować taki kierunek, po którym absolwenci będą mogli pracować w przedsiębiorstwach energetycznych na stanowiskach specjalistów, kierowników, pracowników nadzoru, a także projektantów rozwiązań i urządzeń systemów energetycznych.
Drugim nowym kierunkiem na Politechnice Lubelskiej jest "sztuczna inteligencja w biznesie".
- Jest to kierunek inżynierski, przygotowaliśmy 60 miejsc - mówi dr Bartosz Przysucha, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Zarządzania. - Odkryliśmy pewną lukę rynkową. Ten kierunek jest pierwszym tego typu kierunkiem w Polsce na uczelni państwowej. Brakuje w firmach osób, które łączą pewne dwa światy. Przede wszystkim zarządzania i biznesu oraz takiego typowego narzędzia informatycznego jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i osoba, która będzie absolwentem tego kierunku, ona właśnie będzie takim pomostem.
Szczegóły dotyczące rekrutacji na Politechnice Lubelskiej oraz kierunków jakie oferuje znajdziecie na stronie pollub.pl w zakładce rekrutacja.