Pacjentem standaryzowanym jest osoba przygotowana do tego, żeby realistycznie odtworzyć historię przebiegu danej choroby.
— W ten sposób lublinianie mogą poprawić jakość komunikacji lekarzy z pacjentem. To także dobra zabawa i doświadczenie aktorskie. Pacjenci nie grają tylko pacjentów, ale także ich rodziny. Na przykład w scenariuszach pediatrycznych pacjentki grają matki chorych plastikowych dzieci. Dzięki temu studenci mogą nauczyć się pracować z rodzicami, którzy są w takich sytuacjach są bardzo zestresowani. — mówi Aleksandra Klimek z z Centrum Symulacji Medycznej UM w Lublinie.
Poszukiwane są osoby pełnoletnie. Przed zostaniem pacjentem standaryzowane trzeba przejść szkolenie. 40 godzin teorii i 20 praktyki.
— Dzięki temu, że budynek Centrum Symulacji wyposażony jest w sposób bardzo podobny do tego w jakich na co dzień pracują lekarze. Studenci dzięki metodzie symulacji mogą uczyć się na swoich błędach w bezpiecznych warunkach na prawdziwych narzędziach. — dodaje Klimek. Zainteresowani szczegóły mogą uzyskać w Centrum Symulacji Medycznej, które znajduje się przy ul. Chodźki 4 w Lublinie