Fragment lubelskiego Śródmieścia. Niektóre problemy zgłaszane przez mieszkańców widać gołym okiem

i

Autor: Policja Fragment lubelskiego Śródmieścia. Niektóre problemy zgłaszane przez mieszkańców widać "gołym okiem"

Możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. Policja przypomina o interaktywnej mapie [AUDIO]

2020-05-15 10:11

Widzisz zagrożenie w swojej okolicy? Reaguj i zgłoś je policji – przez internet. Lubelska Komenda przypomina o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – to interaktywna mapa, dzięki której policja dowie się, gdzie dokładnie ma przeprowadzić interwencje. Jakie problemy możemy zgłaszać?

Interaktywna mapa działa już od prawie 4 lat i jak przyznają mundurowi – cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W łatwy i szybki sposób pozwala nanieść na mapę miejsce, które uznajemy za niebezpieczne.
– Każdy mieszkaniec może zgłosić np. nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, czy spożywanie środków odurzających – wymienia Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Każde zgłoszenie zaznaczone na mapie jest weryfikowane przez policjantów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem, którego główny cel to poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. Informacje, które są prezentowane na mapach uwzględniają nie tylko kategorie przestępstw i wykroczeń, ale i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców mogą negatywnie wpływać na poczucie bezpieczeństwa. Obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Policja przypomina jednak, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby natychmiastowej interwencji mundurowych. W takim przypadku należy kontaktować się z numerem alarmowym 112.

Jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa? Przypomina Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie: