Postępy prac na placu budowy SPSK1 w Lublinie

i

Autor: Justyna Dominik Postępy prac na placu budowy SPSK1 w Lublinie

Lublin: Zaglądamy na plac budowy nowej siedziby SPSK1 [GALERIA]

2021-04-21 12:08

Nowa siedziba SPSK nr 1 w Lublinie rośnie w oczach. Dzisiaj zabieramy was na plac budowy szpitala przy ulicy Staszica. Na jakim etapie są prace i jak finalnie ma wyglądać placówka?

Jak przyznają władze szpitala, do tej pory wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Teraz przede wszystkim "szklimy" cały obiekt, jest to widoczne głównie od ulicy Staszica. Poza tym, będą powoli realizowane prace wykończeniowe, równolegle także w środku. Do połowy tego roku budynek powinien być już w stanie surowym, zamkniętym. W drugiej części 2021 roku oraz w przyszłym roku, będą prowadzone prace związane z wykończeniem, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku – mówi nam Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK nr 1 w Lublinie.

Zobaczcie, jak przebiega budowa szpitala [GALERIA]

Co ciekawe, do szpitala można będzie wejść od trzech stron: od Staszica 16, od alei Solidarności (tam zlokalizowany będzie wjazd karetek na SOR) oraz od strony ulicy Szewskiej. Nowy budynek szpitala będzie miał powierzchnię użytkową 15 tys. metrów kwadratowych i 8 kondygnacji.

To właśnie przy ulicy Staszica 16 powstaje teraz największy, kaskadowy budynek szpitalny, który wizualnie „opada” w stronę Al. Solidarności. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to szpital przyjmie pacjentów do nowej siedziby w 2023 roku. Koszt budowy wyniesie prawie 100 mln zł.

Anna Guzowska - rzeczniczka SPSK nr 1 w Lublinie - o postępie prac budowlanych:
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?