Na przyszły rok akademicki Uniwersytet Przyrodniczy ma do zaoferowania 40 kierunków studiów I stopnia, wśród których znajduje się aż 14 kierunków unikatowych. Kandydaci w tym roku mogą aplikować także na 4 nowe kierunki.
— Ekorehabilitacja to kierunek, który ma przygotowywać specjalistów z zakresu działań prozdrowotnych. Studenci będą się opierali na terapiach z udziałem roślin i zwierząt. Będzie specjalistyczne doradztwo żywieniowe, które będzie bazowało na produktach regionalnych i ekologicznych. — mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy UP w Lublinie.
Na Uniwersytecie Przyrodniczym przyszli studenci mogą składać dokumenty także na Enologię i Cydrownictwo, Pszczelarstwo w Agroekosystemach oraz Zarządzanie i Adaptacja do Zmian Klimatu. Nowe kierunki studiów pojawiły się także na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej.
— Jak co roku UMCS wzbogaca swoją ofertę w zależności od zmieniającego się rynku pracy i potrzeb z niego wynikających. W ofercie kształcenia uczelni kandydaci mogą znaleźć nowe kierunki są to Business Analytics, public relations i zarządzanie informacją, kryminologię oraz prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej. — mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.
Kandydaci na studia także na Politechnice lubelskiej będą mieli w czym wybierać. Na Wydziale Wlektrotechniki i Informatyki można aplikować na dwa dodatkowe kierunki.
— Pierwszy z nich to Inżynierskie zastosowanie informatyki w elektrotechnikach. Studenci podczas kształcenia na tym kierunku zdobędą wiedzę z zakresu analizy, projektowania, realizacji instalacji urządzeń systemów analitycznych. Wśród nowych kierunków oferujemy także Inżynierię multimediów. To bardzo nowoczesny interdyscyplinarny kierunek łączący wiedzę z obszarów nauk inżynieryjno-technicznych oraz społecznych. — informuje Iwona Czajkowska-Deneka rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.
Szczegóły dotyczące rekrutacji w tym roku, a także lista wszystkich kierunków znajdują się na stronach uczelni: Uniwersytetu Przyrodniczego, UMCS i Politechniki Lubelskiej.