Chodzi przede wszystkim o lubelskie domy opieki społecznej.
- Personel i podopieczni zostali wyposażeni w profesjonalne środki ochrony indywidualnej, takie jak maski ochronne FFP3, rękawice, przyłbice, gogle, kombinezony barierowe, ochraniacze oraz środki dezynfekujące - wylicza Izolda Boguta z biura prasowego Miasta Lublina.
Dodatkowo, placówki wyposażono w urządzenia umożliwiające utrzymanie bezpieczeństwa sanitarnego. To np. lampy bakterio- i wirusobójcze, ozonatory, czy autoklawy.
- Mając na uwadze względy epidemiczne wszelkie odwiedziny u mieszkańców odbywają się w reżimie sanitarnym, w wydzielonych do tych celów przestrzeniach budynków lub na terenach przyległych - dodaje Boguta.
W sumie działania przeciwpandemiczne prowadzone są w siedmiu domach opieki społecznej.
Na wzrost zachorowań przygotowały się także lubelskie placówki opiekuńczo-wychowawcze. - Zarówno dzieci, jak i kadra otrzymali maski ochronne i płyny dezynfekujące. Posiadają one zarówno odpowiednie zabezpieczenie sprzętowe, jak i kadrowe w przypadku konieczności wprowadzenia nauki zdalnej. Dysponują także pomieszczeniami izolacyjnymi, jak również urządzeniami wirusobójczymi - tłumaczy urzędniczka.
Na terenie Lublina działa 20 tego typu placówek. Jest w nich łącznie 242 miejsca.