Centrum Spotkania Kultur
Dobre wieści przekazują nam władze Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Budynek został ponownie otwarty dla gości, jednak pamiętać musimy o pewnych ograniczeniach.
– Wstęp do udostępnionych miejsc w CSK możliwy jest jedynie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – podkreśla Andrzej Goliszek, rzecznik prasowy Centrum Spotkania Kultur. – Chodzi zatem o dezynfekcję rąk przed wejściem do CSK, zachowanie odległości pomiędzy zwiedzającymi min. 2 metrów, konieczność zakrycia ust i nosa maseczką ochronną. Pozostałe przestrzenie w budynku CSK są w dalszym ciągu niedostępne dla zwiedzających.
Z jakich miejsc możemy zatem skorzystać jak na razie? Dostępny jest m.in. tamtejszy Sklepik Kulturalny CSK. Jest on czynny codziennie w godzinach 10:00 – 18:00. Do środka wejdziemy jednak jedynie drzwiami od strony pl. Teatralnego (czyli od ul. Radziszewskiego).
Spacerowiczów ucieszy z pewnością fakt, że mamy już dostęp do tarasów widokowych na 4 piętrze budynku CSK, a także do Miejskiej Pasieki Artystycznej. Te miejsca są dostępne dla zwiedzających 7 dni w tygodniu w godz. 8:00 – 20:00. Wejście wydzielono boczną klatką schodową przez patio CSK (od strony ul. Radziszewskiego), osoby niepełnosprawne lub z wózkami dziecięcymi mogą skorzystać z windy po kontakcie z ochroną CSK.
Dostępne są także wystawy w galeriach CSK: „Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński” oraz „Forma • Kolor • Kostium. Zofia de Ines”. Wystawy dostępne są bezpłatnie; natomiast zwiedzanie z przewodnikiem możliwe jest jedynie w małych grupach z zachowaniem zaleceń służb sanitarnych w dni powszednie o godz. 10:00, 12:00 i 14:00, w soboty i niedziele o godz. 14:00 i 16:00 wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym: 81 441 56 10 lub mailowym: [email protected].
Centrum Kultury w Lublinie
CK w Lublinie nadal przygotowuje się na otwarcie swoich wnętrz oraz na przywrócenie tamtejszych zajęć. Pracownicy chcą się jednak najpierw dowiedzieć, na czym zależy najbardziej samym mieszkańcom. Stąd pomysł na ankietę pod hasłem „Powrót do przyszłości”. Lublinianie mogą wypełnić ankietę, dostępną na stronie instytucji. Chodzi o to, aby CK wróciło z najlepszą, dopasowaną do potrzeb mieszkańców ofertą, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Ankietę możecie wypełnić pod tym adresem.