- Cieszymy się, że nasi pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego leczenia w badaniach klinicznych - mówi prof. Krzysztof Giannopoulos, prorektor Uniwersytetu Medycznego. - To jest dla nas bardzo ważne, dlatego, że ułatwi nam to kontakty ze sponsorami badań klinicznych. Firma IQVIA jest związana z większością dużych sponsorów badań klinicznych, prowadzi dla nich duże badania kliniczne. Dobrze, że Lublin wchodzi bardzo mocno do elity ośrodków prowadzących badania kliniczne w sposób kompleksowy. Jesteśmy przygotowani zarówno do pomysłów naszych naukowców UM w Lublinie jak i badania komercyjne.
Umowa zagwarantuje Uniwersytetowi Medycznemu i szpitalom klinicznym nie tylko udział w zaawansowanych badaniach klinicznych, ale także umożliwi tworzenie inteligentnych połączeń we wszystkich aspektach ochrony zdrowia.
- IQVIA jest globalnym liderem zarówno w obszarze badań klinicznych, ale nie tylko, także w obszarze zarządzania danymi, technologii wsparcia badań klinicznych, więc jesteśmy otwarci na współpracę ze szpitalem, z CWBK w każdym z tych obszarów - mówi Daniel Flis, prezes IQVIA Poland. - Naszą misją jest rozwój służby ochrony zdrowia i w ostateczności z benefitem dla pacjenta. Tę współpracę możemy rozwijać na różne sposoby. Mamy narzędzia do zarządzania badaniami klinicznymi, możemy współpracować przy konkretnych badaniach klinicznych z CWBK.
Centrum Wsparcia Badań Klinicznych działa w Lublinie od września ubiegłego roku przy SPSK4 .